מזל טוב – לי

אז יש לי הסופ"ש יום הולדת…

המצב כמובן שינה את התוכניות אבל את הפוסט אני מעלה בכל מקרה כי הוא קצר וקליל  ובעיקר אפשר לנדוד איתו  למקומות אחרים רגועים יותר.. ולו גם אם זה לכמה דק'.

אז, מתי לאחרונה קיבלת ברכה, אבל, כזו מנייר, לא דרך המייל או הוואטצאפ?

חזרתי מטיול בברייטון, אנגליה, לפני שבועיים ואחד הדברים שממש הרשימו אותי היה נוכחותם של  סטאנדים מלאי ברכות. כמעט בכל חנות ולא משנה אם זו חנות לחומרי בניין,  חנות בגדים, או כלי בית, כמעט בכל חנות היה סטנד קטן או גדול של ברכות.

4

 

היו גם לא מעט חנויות שזה הייעוד שלהן, מכירת ברכות.  גודלן של הברכות  גודל  שזהה  לגודל שאצלינו מזוהה עם הזמנות לאירועים. לא כאילו קטנות כמו שמוכרים בסטימצקי, אלא ברכות גדולות עם נוכחות, עם הרבה מקום לכתוב בו,  וכל ברכה נמכרת בנפרד, כמעט ולא ראיתי מארזים.

2

תרבות חלוקת הברכות היא ממש מנהג רציני וחשוב, וכל פעם כשנכנסתי לחנות וראיתי את כמויות הברכות, תהיתי ביני לביני  האם באמת קונים או שסתם סטנדים עם ברכות יפות לתיירים.

אז כן, ממש כן קונים. הרבה,  וזה פשוט נהדר. תרבות של שליחת ברכות בדואר,  או פשוט לתת  ברכות. עולם שלם של סגנונות, לכל מאורע, לכל סיבה קטנה כגדולה, הכרת תודה על השתתפות באירוע, לקראת החג, מצורף למתנה, יום האם, המשפחה, ברכות יום הולדת שמח כמובן,  ואפילו – תרגיל שיווקי חזק של  חברה שמייצרת ברכות והמציאה אירוע חדש שלא היה קיים  וזאת כדיי לייצר עוד סיבה לקנות ברכות:  "יום האב".

6

תרבות ומנהג זה הביא לפריחתם של עיצובי הכרטיסים, סוגים שונים,  צבעים ססגוניים, סוגי ניירות,  שלל מעטפות צבעוניות בגדלים וגוונים שנחנו יכולים לחלום עליהם.. נושאים וקטגוריות רבות ואף יצירה של סדרות שלמות של סוגי ברכות.

7

אחת החנויות המיועדות לכך היא paper chase שגם מחזיקה כל מה שקשור בנייר עם עיצובים שווים ממש, אבל אני שמרתי אמונים לcath kidston שממנה קניתי כל מיני מוצרים מנייר עם הרבה הרבה פרחים כמו שאני אוהבת.. ועוד מעט אפתח איתה את השנה העסקית חדשה.

8

החנות מזוהה על ידי הלוגו שלה הפרוס על כל חזית החנות בגדול מעל החנות, שהוא בכתב יד, הלוגו כאילו לקוח כאילו כתוב מתוך ברכה, הצבע הסגול של החנות, מוכר ונראה למרחקים. וזהו מותג חזק ומוכר מאוד באנגליה שניתן לזיהוי – ממרחקים. זה אחד המאפיינים של מותג. שניתן מיד לזהותו.

3

9

 

IMG_2395

 

לכן, לכבוד יום הולדתי, רציתי גם להכין לכם משהו, אבל במדנתינו תרבות זו לא קיימת מספיק, ולכן עיצבתי לכם כמה פוסטים להורדה – מתנה, שתוכלו לצרף לחברי הפיסבוק שלכם שיש להם יומהולדת. אפשר להוריד את הקבצים אליכם למחשב,  (הסבר להורדת הקובץ: לוחצים על הקישור –  נפתח חלון נוסף ובו התמונה – על התמונה הגדולה לוחצים על עכבר ימין ופקודת "שמירת תמונה בשם" – לשמור בתוך תיקייה על המחשב) וכשיהיה יום הולדת לחבר פייסבוקי  אפשר לצרף את הקובץ כקובץ תמונה ולא רק לכתוב כמה מילים בסטטוס. היו בטוחים שהוא יזכור אתכם ותהיו בולטים מאוד בין כל הברכות שהוא/היא יקבלו.

אז בבקשה מתנה ממני.

post-01

 

תורידו לכם, תהנו ותכתבו מה דעתכם פה בתגובות.

מתנה מס 1

birthbay-04

 

 

מתנה מס 2 

birthbay-02

 

 

מתנה מס 3

birthbay-03

 

מתנה מס 4 

birthbay-01

ובגלל המצב החלטתי להוסיף עוד אחד. "שיהיו ימים שקטים"

 אפשר להוריד אותו להעלות בפייסבוק ולהתחיל לשתף…

new

 

אז הבקשה שלי ליום הולדתי – מאחלת לכל עם ישראל שנסיים את המבצע הזה כשידינו על העליונה ושיהיו  ימים שקטים… א.מ.ן.

היה הראשון להגיב